Zpět do koloběhu

V dnešní době, kdy je vše nejisté a člověk nemůže nic plánovat, je potřeba se dál o sebe starat. To slyšíme ze všech stran, ale jak na to? To, co jsme doposud znali, je pryč a na nové jsme si ještě nezvykli. Děti se učí online a je to boj jak pro ně, tak i pro rodiče. Hodně pracovních pozic zjistilo, že opravdu není potřeba docházet do kanceláře, ale lidé dál bojují s tím, jak si oddělit ten pracovní den, když pracují z domu. Hodně aktivit se omezilo a ty na které se už i zapomělo, se začaly vracet.

I já jsem s některými problémy výše zápasila. Děti sice chodí do školy ale většinou aspoň jedno z nich je doma, jelikož je v karanténě, protože ve škole přišlo do kontaktu s někým nakaženým. A tak je to vždy kolotoč, hlídat aby se včas přihlásily na Zoom, udělali všechny úkoly. K tomu ráno odvést to druhé dítě do školy, odpoledne ho vyzvednout (naštěstí máme autobusovou zastávku školního autobusu hned u domu), udělat úkoly i s tím dítětem, které se vrátilo. A pak aktivity jako sporty, kroužky a tak pořád dokola. Někdy mám pocit, že mi Covid spíš práce přidal.

Práci jsem z domu dělala už před koronou, ale teď s dětmi doma je to opravdu někdy těžké, to zvládnout. Já vím, když byly prázdniny, tak tu děti také byly, ale to jsem jim nemusela pomáhat s výukou. Naštěstí má práce je na částečný úvazek, a ten čas se najde, jen mi občas připadne, že nemám čas na to ostatní. Ale jsem vděčná, že práci mám, která mi i umožnila, abych děti doma mít mohla a mohla se jim věnovat.

Co se mi ale líbí, je jak se všichni vrací k přírodě. Před koronou tady u nás skoro nikdo venku nebýval, děti zalezlé u počítačů, videoher a tabletů, a nějaké hraní venku to moc nebývalo. Teď vidím spoustu dětí a dospělých venku, na procházkách, na kolech, jen tak před domem si malují křídou. Tohle hrozně ráda vidím.

A tak vlastně jak se dostáváme zpět do koloběhu? Úplně jinak než v době kdy jsme se nemuseli bát neznámé nemoci. Pro každého je ten koloběh jiný a proto udělejte si ten váš tak, aby vás naplňoval a nevyčerpával, pokud je to možné.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s