Škola v karanténě

Jsem ráda, že se vám článek o našem životě v karanténě líbil, a že jste mi poslali několik zpráv, abych se víc rozepsala o tom, jak ta naše výuka probíhá. Začnu novinkami o situaci tady a pak se vrhnu na to jak náš normální školní týden vypadá.

Už je to oficiální a školy jsou do konce školního roku 2019/2020 uzavřené. Obchody se začínají otevírat, ale jen na vyzvednutí. Toaletní papír a čistící prostředky jsou stále nedostatkové zboží, ale i jejich zásoby se začínají pomaličku objevovat. Náš obchod omezil koupi toaletního papíru na jeden balík na nákup. Nemocnice přijímají pacienty na operace ale pod podmínkou, že jejich 25% kapacita je stále rezervována pro Covid-19 pacienty.

A teď už k té výuce. Začnu dcerou, které jsou 4 roky a tady je v předškolním věku. Chodí do preschool, kde je jak u nás ve školkách učí základy, co bude ve škole potřebovat. Její výuka je na 30 minut denně a skládá se z anglického jazyka, matematiky, sociální vědy a věda. V anglickém jazyce se učí abecedu, vždy má písmeno týdne (tento týden to je písmeno G), to se učí psát a jeho zvuk. Dál se učí o složení příběhu a co se říkanky. V matematice se učí počítat do 100, geometrické tvary (minulý týden jsme probírali 3D tvary), a číselnou osu (jak vypadá). V sociálních vědách se učí o svém okolí, třeba tento týden je to o zahradě a kytarách. Ve vědě se učí většinou o fyzice (tento týden se učí o věcech které se potopí a naopak které plují). No a pak jsou jejich specials, což je hudebka, výtvarka a tělocvik, které jsou volitelné. Vše nám paní učitelka posílá přes aplikaci Class Dojo, kde nám každou neděli večer nahraje presentaci z Google Drive s videi, a povídáním co máme dělat. A potom v průběhu týdne, nahrává videa na tu aplikaci, a dětem tam čte pohádky a vysvětluje témata týdne. To co máme udělat (obrázky, projekty, atd.) musíme vyfotit a nahrát do té aplikace. Naštěstí, se v toto věku neznámkuje a tak malá bude hodnocena jen jestli prospěla a nebo ne.

No a teď se podíváme na to co dělá náš starší. U něj je to více strukturované. Také má 4 hlavní předměty, které jsou stejné jako u malé. A potom má jejich specials. V anglickém jazyce se učí rozebrat text a různé části a identifikovat jaká je jejich hlavní myšlenka a podpůrné myšlenky. Musí číst minimálně 20 minut denně a my ještě navíc i procvičujeme psaní, jelikož teď skoro nepíšou, protože je vše na počítači. Výuka všech předmětů probíhá s pomocí podpůrných videí a prezentací. V matematice momentálně probírají náklady, mzdu a spoření, kde opět mají různé odkazy na videa a prezentace. V sociálních vědách se učí o kulturách, minulý týden jsme vařili české jídlo a bábovku. Museli jsme se u toho fotit a pak to poslat paní učitelce, která to potom známkovala v rámci sociálních věd. Ve vědě se momentálně zabývají potravinovým řetězcem a počasím v různých státech. Většinou se učí novou látku od pondělí do čtvrtka a v pátek mají čas na dohnání co nestihli přes týden. Syn pracuje s Google classroom, kde jim paní učitelka nahraje presentaci, co se má ten daný týden dělat s odkazy na výuková videa a programy na procvičování, a zadá jim tam pracovní listy, co se musí vyplnit a do neděle odevzdat. Vše je online a ve formátu Google dokumentů. Tahle celé výuka by nám měla trvat hodinu a půl denně, ale většinou skončíme na dvou hodinách. Odpoledne potom místo domácích úkolů, procvičujeme co se už naučil na stránce ixl.com, kde dostává otázky k danému tématu a na ně odpovídá. Naše paní učitelka žádná videa dětem nenahrává, ale komunikuje s dětmi pomocí jejich školního emailu a zdi v Google Classroom. Syn známkovaný je ale pro elementary level se toto čtvrtletí vysvědčení dávat nebude a také jim nakonec řeknou jestli prospěl a postupuje do 4.třídy a nebo ne.

Tak to je v přehledu náš týden co se týče školy a učení. Samozřejmě je tohle jen pro náš okres, netuším jak to mají jiné okresy, ale co jsem slyšela, tak některé dělají něco podobného, jinde se děti musí přihlásit v danou dobu a být na video hovoru s vyučujícím, takže je to v celém státě Texas a vlastně celém USA jinak.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s