Bláznivé počasí

Chtěla bych vám v tomto článku trošku přiblížit život tady v Texasu, ale z trošku jiné stránky, než jsou jen rozdíly oproti Česku, ale tak jak ho vidím a prožívám každý den já sama. Na co jsme si musela zvyknout a ba naopak co mi přišlo hned přirozené. Tak se usaďte (například se skleničkou dobrého vína) a doufám, že se vám čtení bude líbit.

Asi největší změna bylo právě to bláznivé počasí. Nedávno kamarádka na Facebooku sdílela Meme kde se psalo: „Vítejte v Texasu kdy v 6 ráno je zima, v 10 jaro, ve 14 hodin léto a v 16 hodin podzim.“ Tohle úplně vystihlo počasí posledních měsíců. Přechody mezi různými ročními obdobími jsou minimální a tak ze zimy skočíme rovnou do léta a 30 stupňových veder. Jednu výhodu to ale má, moc nám tu neprší a tak je spousta hezkých dní. Přes léto je to jen tak na bazén, jelikož je venku nechutné vedro. Na to vedro si asi nikdy nezvyknu.

Další věc, které jsem si všimla, je povaha lidí. Poznáte lidi, kteří se v Texasu narodili a vyrůstali tady po generace. Jsou hrozně hrdí na to, že jsou tu narození a jsou hrozně milý a nápomocní. Což si myslím, že se v dnešní době hodně cení… Aspoň teda v mých očích ano. A to jak tu udí hovězí (brisket) je úžasné! Já sama bych to jedla každý den, ale to bych si zadělala na infarkt.

No a nakonec ty jejich luční květy. Každé jaro, tak jako u nás v Brně kvetou Koniklece, tak tady kvetou Blue Bonnets a je to nádhera, zkusím vám letos pár fotek nafotit a dát na náš Instagram, ale je to opravdu nádhera a hodně fotografů má plné ruce práce během sezóny, kdy kvetou. Ale je zajímavé, že za tu dobu co tu bydlíme, tak jsme se ještě ani jednou v poli plném Blue Bonnets nevyfotili. No možná tento rok je rokem, kdy se to změní.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s