Školy v Brazílii

Ještě tu nikdo do detailů nepsal jak je to se školami, tam kde se nachází a já bych ráda tohle téma vyhlásila. Dneska vás zavedu do světa brazilského školství, a jak to tam vlastně s těmi školami je. Je to trošku rozdílné než v Česku, ale některé věci jsou stejné nebo podobné.

Školka je stejná jako v ta co jsem zažila já, děti si spíš hrají než aby se učili, samozřejmě jsou tu i školky, kde se děti učí, ale ty jsou zahraniční a nebo soukromé a drahé. Když je dětem 5 let, tak nastoupí do tzv. předškoly, kde se hlavně učí psát a číst a jsou v ní rok nebo dva.

Základní škola trvá 8 let a je tak jako v Česku rozdělena na první a druhý stupeň. První stupeň je do 4.třídy a děti se naučí hlavně základům jazyka a matematiky. Druhý stupeň už je náročnější, tak jako v Česku se přidávají další předměty a některé si mohou i žáci zvolit podle toho co by chtěli studovat dál.

Po osmi letech na střední škole, se složí přijímací zkoušky na střední školu, která potom trvá 3 roky. Někteří žáci středních škol se rozhodnou jít na rok do cizí země, jako výměnný pobyt, který se nabízí všude na světě. Nejoblíbenější destinace je samozřejmě USA.

Školní den je většinou krátký mezi 1 – 6 hodinami denně, záleží na věku dítěte. Vyučování začíná v 7:30 a končí nejpozději v 13:30. Vyučovací hodina je většinou 40 minut a po dvou vyučovacích hodinách je vždy delší přestávka. Školní rok začíná v únoru a končí v půli prosince. Letní prázdniny jsou lednu, kdy je období karnevalů, a zimní prázdniny jsou v červenci. Děti většinou nosí uniformy do školy.

 

Katka

Advertisement

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s