Vánoce v Brazílii

Jak už se tu psalo o Vánocích v USA (Česko-americké Vánoce), tak bych se s vámi ráda podělila, jak slavíme Vánoce tady v Brazílii. Hodně tradic je převzato z Portugalska, některé z Mexica.

Jako všude ve světě i tady se zdobí stromeček, pod který Papai Noel (Santa Klaus), přinese dárky. Děti také nechávají ponožku poblíž okna a pokud Papai Noel ponožku najde, tak ji vymění za dárek.

K vánoční večeři se podává krůta s rýží, ovocem, různými saláty a jako dezert se podává tropické ovoce se zmrzlinou. Je tu hodně teplo o Vánocích a sníh tu snad ani nikdy neviděli. Což mi připadá většinou divné, jelikož jsem jako malá zažila několik bílých Vánoc. Ale i na tohle se dá zvyknout. Manželova rodina vlastní velký dům na pláži, kde se o Vánocích všichni sejdeme.

Večeře se jí o půlnoci 24. a hned po ní Papai Noel přinese dárky. Jeden člen rodiny se nenápadně během večeře vytratí, aby dárky pod stromek dal. U nás se to každý rok střídá a je to magické si zahrát na Papai Noel. Ty překvapené tváře dětí, že ho opět promeškaly jsou k nezaplacení.

Druhý den hodně rodin má slavnostní oběd. Naše rodina jde do kostela na vánoční mši. Potom zbytek dne strávíme na pláži a nebo hraním společenských her.

Určitě vás i teď napadla otázka, jestli dodržuji i některé české tradice. My si malé české Vánoce s manželem a dětmi děláme pár dní před naším odjezdem na pláž, aby náš syn poznal obě kultury, ale nekombinujeme tak jako Mirka v Americe.

Katka

Advertisement

5 komentářů Přidejte váš

 1. Hana píše:

  Katko dekuji za zdileni jak travite Vanoce v Brazilii a ja osobn jsem o tom vubc nic nevedela tak s radosti jsm privitala tve popsani….preju vam vsem krasne Vanoce a stastny Novy rok z Floridy Hana ❤

  To se mi líbí

 2. Hana píše:

  Omlouvam se al nejak me vynechava pismenko ‚e‘

  To se mi líbí

 3. Katka píše:

  Jsem ráda, že se Vám to líbilo a i Vám Šťastné a Veselé Vánoce a do Nového roku jen a jen to nejlepší.

  To se mi líbí

 4. klarkkaa píše:

  Krásné Vánoce 🙂

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s