Proč jsem se rozhodla odejít do ciziny

V České republice jsem nežila ve zrovna nejlepším městě, a tak když jsem potkala manžela američana, byla pro mě volba jistá. V ČR nás nečeká nějak závratný život, tak se přestěhujeme do USA. A také jsem ze začátku byla se svojí volbou velmi spokojená.

Manželův plat byl velmi dobrý, a tak jsem nemusela nikam do práce a mohla se věnovat našim dětem. Dohodli jsme se s manželem, že budu s dětmi doma, dokud nepůjdou do školy a potom se uvidí, jestli si najdu nějakou práci a nebo jak to dál bude. Nemyslete si, jakmile děti začali školu, tak jsem si hned práci našla. Ale když děti byly se mnou doma, tak jsem chodila na vysokou v oboru business, abych se potom i někde uchytila.

Ale to jsem trošku odbočila od toho, proč jsem odešla a rozhodla se, že život v USA bude pro nás lepší. V ČR už moc rodiny nemám, jelikož jsem jedináček a má máma už není mezi námi. Táta je znovu ženatý a má nevlastní máma je úžasná, ale oni oba se rozhodli na stará kolena procestovat svět. A už nás tu i několikrát navštívili a svátky, vždy s námi tráví, ať už tu v USA a nebo někde na dovolené.  A já jsem už od malička ráda zkoumala cestovní průvodce a prohlížela si obrázky různých míst na světě. USA bylo jedno z mých oblíbených míst.

Když Paul přišel s tím, že ho firma povýšila, ale že se budeme muset přestěhovat do USA, tak jsem ani nenamítala, řekla jsem si, že aspoň poznám jaký je život jinde. Nechtěla jsem to porovnávat jestli lepší nebo horší. Spíš mě ovládla zvědavost. Nejvíc jsem si musela zvyknout na jejich styl řízení (o tom jak se to tu liší si můžete přečíst v článku od Mirky Řízení v USA )

A mnoho dalších věcí je jiných než ty, ve kterých jsem vyrůstala. Možností je tu spousta, ale člověk se musí hodně snažit. Musím ještě dodat, že jsme se stěhovali bezdětní. Kdybychom měli děti už v ČR, tak by to rozhodování bylo jinačí.

Na život tu v USA jsem si zvykla rychle a myslím, že mi i sedl. Je mi jasné, že ne každému se by se tu líbilo a také záleží, kde v USA žijete.

Kamila

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s