Známkování v USA

Letos náš malý začal druhou třídu a s tím i přišli známky. Ano, známky až v druhé třídě. A já byla celá zoufalá jak se v tom vyznat, protože jsem si nikdy nemusela pamatovat kolik procent potřebuji na 1.

Kindergarten a 1st Grade dostávali většinou smajlíky a každých 9 týdnu donesl domů report card, kde učitelka zaznačila jestli pod úrovní, přesně na úrovni a nebo nad úrovní pro jeho věkovou skupinu. Písemky ani zkoušení moc nebylo a to platilo i pro domácí úkoly, byly nepovinné.

A tak jsme se připravovali na velké změny tento rok. Písemky a zkoušení jsou na denním pořádku a s tím i pro mě nový systém známkovaní. Jak vidíte na obrázku, tak to není žádná 1 – 5 ale je tam 100, což znamená, že na tyto písemky dostal 100%. Což je nejlepší a v jejich stupnici ma A. Používají tu písmena místo čísel. Tohle ale určitě hodně z vás už zná z amerických filmů.

Jen pro přehled kolik procent je potřeba pro kterou známku a co bych v žákovské měla já:
(Tohle se mění s vyššími ročníky a také je různé pro školy v různých okresech, toto je co máme ve škole my, a je to podobné i pro ostatní)

100 – 90%  A = 1
89 – 80% B = 2
79 – 70%  C = 3
pod 70% F = 5

V tomto věku vynechávají 4 nebo-li D. Kdy ho zařadí si nejsem jistá, ale tohle je aby se děti pomalu naučili a i rodiče.

Žákovskou knížku nemáme, posílají písemky jednou za týden domů a my si je necháváme. Potom jednou za 9 týdnů půjde domu report card. Také můžeme sledovat známky na internetu, kde to je ale uvedené v těch % a tak se vždy musím zamyslet, co to vlastně za známku dostal.

Jak vidíte, je to úplně jiné než na čem jsme vyrůstali my, i když třeba se toho hodně v dnešních českých školách změnilo.

​Mirka

Advertisement

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s