A už je to tu zase

Je tu poslední den prázdnin a s ním i nervozita a nedočkavost. Blíží se nám první školní den a my se snažíme si užít poslední den letních prázdnin. Rozhodli jsme se s manželem, že našim holkám to léto zakončíme krásně. Zeptali jsme se jich, co by byl nejlepší zážitek na ukončení prázdnin. Holky se rozhodly pro výlet do Prahy, ale jelikož jsme tam byli teď v týdnu, tak jsme jim navrhly, že si udělají „holčičí den“ s jednou naší rodinnou známou a jejími dcerami.

A tak za pár hodin je tatínek odveze a já budu mít celý den na přípravy. Holky si už vybraly co si vezmou na sebe a jak chtějí učesat vlasy (opravdu to je dřina, mít dvě děvčata ve věku 10 a 13 let), ale co bych pro ně jako správná máma neudělala. Hlavně ten první den je opravdu nejdůležitější.

Dneska mě čeká dlouhý den, jelikož na mě nečekají jen přípravy na první školní den, ale i úklid po dlouhém létě plném zábavy. A tak ta domácnost podle toho i vypadá. Jsem ráda, že holčičky mají program zařízený a já tak budu mít dostatek času na vše co je potřeba dohnat.

Ale abych neodbíhala od toho prvního školního dne. Pozoruji, že se to každým rokem mění a z toho nervozního těšení a nedočkavosti, pozorují, že se holkám víc a víc nechce. Sice se těší na kamarádky a kamarády, ale vůbec se netěší na učení, písemky a ty dlouhé dny ve školní lavici. Když si to tak vezmu, čím jsme starší tím nám určité povinnosti vadí. A tak není divu, že to tak je i u dětí.

Můžu říct, že my jsme na školu jakžtakž připraveni a doufám, že tento školní rok bude opět úspěšný a bez problémový. A to samé přeji vám všem co máte doma školáky.

Pokud se vám bude chtít podělte se do komentářů s vaším prvním školním dnem.

Jana

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s