Návštěva Washington DC

Už je to přes týden, co jsme se s dětmi vrátili domů z návštěvy u tchýně. A musím říct, že bych nejradši jela zpátky. Nejen, že tam bylo o něco chladnější počasí, ale i děti tam byly nějaké hodnější. A celkově nálad byla taková lepší.

Prozkoumali jsme spoustu věcí a viděli hodně památek. S malým jsme si vymezili jeden celý den, kdy jsme jen my dva a moje švagrová s přítelem zajeli do Washingtonu DC, abychom se podívali na nějaké ty památky. Od bílého domu po statní Capitol building. Sice to byl únavný den, ale stál za to. Jsem na malého hrdá, jak to skvěle zvládnul, ani nenaříkal, že ho bolí nohy. A to jsme tam opravdu byli celý den.

Nejdříve jsme se zašli podívat na Bílý dům, kde bydlí prezident. Bohužel, jsme neplánovali včas a dovnitř na túru jsme se neobjednali měsíc dopředu, jak bychom měli a tak jsme ho viděli jen za plotem. Navštívili jsme i visitor centru pro Bílý dům, abychom se dozvěděli něco o jeho historii a koupili nějaký ten suvenýr. ​DSC_0066

Pak jsme se vydali na oběd do Hard Rock Cafe ve Washington DC. Je to asi 15 minut chůze od Bílého domu a jeho visitor centra. Museli jsme se posilnit, protože nás čekalo hodně chození po zbytek dne. A protože jsme byli na dovolené a děti se občas musí rozmazlovat i v Hard Rock Cafe jsme koupili nějaké ty suvenýry, v podobě triček a magnetu na ledničku.

A jelikož mé plánovací schopnosti tentokrát zklamaly a já si neuvědomila, že k Lincoln Memorial nejezdí metro, tak to bylo trošku rozházené (měli jsme začít s Lincoln Memorial). A tak jsme se vyrazili do National Archives, kde se nachází originál americké konstituce a další důležité dokumenty, které udělali Ameriku Amerikou. Uvnitř archives je zakázáno fotit, a tak jsme se aspoň vyfotili před nimi.

DSC_0085.JPG

A odsud jsme se konečně vydali na Lincoln Memorial. Víte, to je ten pán co ho vidíte ve filmech s vysokým kloboukem, jeden z amerických prezidentů, který byl zastřelen. Jenže to bylo půl hodiny chůze a to se malému moc nechtělo, a tak jsme zvolili moderní dopravu a zavolali (nebo spíš klikli na) Uber. U Lincoln Memorial je i tzv. Reflection pool, ten budete znát například z filmu Forest Gump a potom je tam i stěna s jmény vojáků, kteří padli ve Vietnamu.

No a odsud jsme se pomalu začali přemísťovat k metru, kde jsme cestou prošli kolem World War II memoriálu a také Washington Monument (to je to špičatá budova). Po cestě jsme potkali velmi milé veverky, které můžete krmit z ruky a malý to zkusil i bez jídla, a opravdu došly až k němu, akorát nebyly moc nadšené, že v té ruce nic nemá. Opět jsme se trošku vyfotili a pokračovali dál k metru směrem na Capitol.

Ke Capitol building jsme dojeli metrem, jelikož je to tak hodina chůze od Lincoln Memorial a už bylo odpoledne, a moje švagrová si stěžovala, že už chce jít domů. Musím říct, že náctiletí dneska už nic nevydrží a i můj 7 letý syn, tak  nenaříkal jako ona. Ke Capitol jsme dorazili půl hodiny po zavíračce. Z nějakého důvodu tahle budova zavřela už o půl páté a tak jsme se u ní aspoň vyfotili, že jsme k ní konečně dorazili. Takže příště se snad už i podíváme dovnitř.

No a tímhle jsme zakončili náš den ve Washington DC a vydali se metrem zpátky ke tchýni, kde na nás čekala večeře a zasloužený odpočinek. Takže pokud budete plánovat návštěvu DC, tak určitě tyhle památky navštivte, ale plánujte lépe než já.

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s