Plánování dovolené na vlastní pěst

Je léto a s ním je tu i čas dovolených. Většinou kupujeme dovolenou přes cestovku, jelikož se o nic moc nemusíme starat. Tento rok jsme se rozhodli, že si zkusíme dovolenou naplánovat sami, abychom nebyli vázáni cestovkou a našli si přesně to, co hledáme. Také jsme chtěli poznat jak tamní lidé žijí.

Začalo vyhledávání nevýhodnějších letenek a ubytovaní. A jelikož jsme nechtěli bydlet v hotelu, tak jsme hledali ubytování přes různé stránky, jako například Airbnb, Homeaway a další. Jsou to krátkodobé pronájmy a můžete najít i vilu na pobřeží. Nejste tak vázáni na hotel a nemusíte se dělit s ostatními hosty. Sice si budete muset nachystat jídlo sami, ale i to má své výhody, protože jestli jste jako naše rodina a máte speciální diety, tak stejně i v tom hotelu musíte hledat co jíst.

Hledali jsme i ubytování podle toho abychom měli i blízko obchod nebo trhy. Také abychom byli tak trošku v centru věcí, které chceme vidět. Dále jsme si rezervovali auto, jelikož jsme jeli do Portugalska, tak abychom se mohli vydat i na menší výlety po okolí.

A nakonec nás čekalo jen si vypracovat itinerář míst a věcí, které chceme vidět, zkusit a navštívit. Já osobně si koupila průvodce a přečetla si o Portugalsku. Manžel využil moderní techniky a vše si vyhledal na Google. No a pak, jsme si spolu sedli a dali dohromady plán, co nás oba zajímá a co by se mohlo líbit dětem. Vše jsme si vypracovali do Google dokumentu, abychom to vždy měli po ruce.

No a nakonec jsme už jen vše oznámili dětem, které byly nadšené a začali odpočítávat kolik dní zbývá do naší první vysněné dovolené. A i když nás asi vyšla víc než co bychom zaplatili s cestovkou, tak si ji užijeme víc, jelikož uvidíme a poznáme daleko víc, než jen někde ležet na pláži u hotelu. A tímto, je těchto „líných“ dovolených pro nás konec, nebo aspoň do doby, kdy nás ty aktivní přestanou bavit.

A kam se chystáte vy na dovolenou?

​Kamila

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s