Práce z domu a děti

Jelikož jsem se v jednom mém článku zmínila, že pracuji z domu, tak mi došlo několik dotazů jak takovou práci najít a také jak to zvládám s dětmi doma. Ráda bych vám poradila jak takovouto práci najít. Ale můžu jen na území USA (jelikož žiji tady a nebyl by to přínosný článek pro všechny naše čtenářky, takže pokud máte zájem o odkazy pro USA, okomentujte pod tímto článkem a já vám je rada pošlu), tak se v tomto článku chci zaměřit na to jaké to je pracovat s dětmi, které věčně neposedí.

Co jsme se přestěhovali z Německa do USA, tak jsem se rozhodla, že se opět zapojím do pracovního procesu.  Ale školky tu jsou drahé a tak jsem hledala další varianty. A je tu hodně prací, které nabízí pracovat z domova, a tak jsem začala pracovat z domu. Náš malý měl pouze 2 roky a tak to bylo náročné jej naučit, když je maminka na telefonu, tak být potichoučku a nebo aspoň neřvat na celé kolo. Ale podařilo se nám to. Když byl čas na telefonát nebo video konferenci, tak jsem malému buď pustila jeho oblíbenou pohádku a nebo ho zaměstnala omalovánkami.

Jak ale rostl, tak ho už tyto věci nebavili a na řadu přišel tablet, i když nerada ale k tabletu jsou ho posadila abych rychle vyřídila co je potřeba jak na telefonu a nebo na video konferenci. Naštěstí u videokonferencí vás nepotřebují kolikrát ani vidět ani slyšet a tak jsem i malého několikrát měla na klíně a pracovala s ním.

Věci se opět změnily, když se nám narodila malá a já i po pár měsících měnila práci za jinou. Ze začátku naštěstí miminka spinkají a malý už byl zvyklý, že mamka pracuje a věděl, že je na čase se zabavit sám. Chodil i na pár hodin pár dní v týdnu do školky.

Jak jsem změnila práci, tak moje většina času je na počítači, kdy nemusím nikam volat nebo mít konference a tak je práce s dětmi jednodušší. I když se jim nemohu věnovat celou dobu, ale můžu na ně dohlížet když si hrají a kolikrát mi i můj teď už 7-mi letý syn pomáhá.

Práci z domu bych za nic neměnila, jelikož děti mohu vzít na různá místa, kde si oni mohou hrát a já se jen připojím na wifi a pracuji. A mohu si užívat všechna jejich první.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s