Mé já…

Od té doby co jsem se stala mámou, mám pocit, že se neustále hledám. Jak moje děti rostou, tak se mění i můj život a musím se změnit i já. Nebo spíše přizpůsobit. Nikdy jsem nad tím ani nějak nepřemýšlela. Prostě jsem byla tak zaměstnaná rodinou a prací, že jsem nad tím ani neměla čas přemýšlet.

Od té doby co jsou už obě mé dcerky ve škole a můj manžel dostal velmi dobře placenou pozici, je můj úkol jasný, zůstat doma a starat se o naši domácnost. Nemám s tím žádný problém, ba naopak po 20-ti letech v pracovním nasazení jsem ráda, že si konečně můžu hodit nohy na stůl a mít čas na to, o čem jsem vždy jen snila, že budu dělat pokud budu někdy sama a doma.

Jenže realita je taková, že mě vlastně ani jedna ta činnost nebaví a tak jsem se vydala na cestu poznáním, kdo vlastně jsem a co bude můj další sen. A můžu vám říct, že to není lehké.  Myslela jsem si jak se doma sama budu nudit a mít času, že nebudu vědět co s ním. A opak je pravdou. Je toho tolik co na zařizování, plánování, nakupování a mohla bych vypsat hrozně moc dalších věcí, které je potřeba vyřídit, když jsou holky ve škole. Takže jestli si přes den najdu aspoň dvě hodinky na sebe, tak je to až moc.

Cvičit chodím hned ráno jak holky odejdou, aby mi to nezabralo cenný čas přes den. A odpoledne než se holky vrátí, že školy, tak pokud mám vše hotovo usednu na chvilku s knížkou, nebo si zajdu na krátké posezení u kávy s kamarádkou a někdy i sama.

Ale v poslední době jsem se rozhodla, že si musím zorganizovat čas lépe, abych měla čas vyzkoušet a nebo se naučit nového, protože bych chtěla opravdu najít porozumění o tom, kdo vlastně jsem a jakým směrem bych se měla vyvíjet. Člověk by si nepomyslel, že ho rodina tak strašně změní a i jeho koníčky.

S holkama po škole většinou vezmeme našeho psa a jdeme na procházku, aby si od školy trošku odpočinuly, než se vrhnou na úkoly a učení na písemky a zkoušení. A je to vždy aspoň hodinu a půl dlouhá procházka a hodně si povídáme. A já vím, že moje hlavní nové já je být máma a neměnila bych. Protože to je to nejlepší já co jsem kdy mohla vybrat.

​Monika

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s