Přivýdělek na mateřské…

Jak tu tak koukám a čtu na různých skupinách, maminky po celém světě pracují. My tu v ČR sice máme mateřskou a rodičovský příspěvek, ale co si budeme nalhávat velká sláva to také není. Já si kolikrát říkám, jestli by to nebylo lepší přerušit a nastoupit zpět do práce. Pak se ale podívám do těch krásných očí mojí dcery a vím, že ji ještě na celý den nechci nechat doma samotnou.

A tak jsem začala vyhledávat co podle zákona mohu a nemohu a jak se k situaci postavit, abych mohla do práce, třeba jen na pár hodin denně a i dále strávit den se svojí dcerkou. Ale kde začít jsem netušila a také jsem musela napřed zařídit školku a občasné hlídání babičkou.

Když jsem už hlídání měla domluvené, bylo načase se vrhnout na hledání brigády a nebo práce na zkrácený úvazek. Ale kde začít? V novinách i na internetu je plno nabídek, ale která webová stránka je nejlepší? A tak jsem začala procházet různé webové stránky. Můj tip kde sehnat práci pro mámy s dětmi –  https://www.profesia.cz/prace/zkraceny-uvazek/ . Tato stránka je krásně přehledná a dá se tam najít spousta nabídek a hlavně je aktualizovaná denně.

A pak už na mě jen čekalo odpovídání na různé inzeráty a čekaní na odpovědi. Také příprava na pohovory, protože i na brigády a práce na zkrácený úvazek vyžadují pohovory. Je to hodně stresové období a i obava opustit dceru, i když ne na celý den. Také by to pro vás bylo těžké? Ale aby se dcera měla co nejlépe a my s manželem neživořili, je občas potřeba přidat ruku k dílu.

Já nakonec práci na poloviční úvazek našla a těch pár hodin denně co nejsem s malou si vynahrazuji jak je to jen možné. A jak to máte vy? 

Martina

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s