Řízení v USA

Jak hodně lidí zná z filmů, američani většinou všude jezdí autem. To se samozřejmě liší podle toho kde žijí. Tady kde žijeme my, bychom se bez auta vůbec nikam nedostali, a tak máme auta dvě abychom na sobě nebyli závislý a já pořad neseděla doma a mohla i zajet do obchodu, pokud by bylo potřeba a nebo s dětmi na výlet, když je manžel v práci. A co se auta týče, za benzín se tu platí před natankováním, buď můžete přímo kartou u stojanu a nebo u pokladny. Pokud platíte hotovostí tak se puma sama zastaví na sumě, kterou jste zaplatili a nebo pokud jste nevyčerpali celou sumu, musíte zpět dovnitř a oni vám přebytek peněz vrátí.

Řidičák tu lidé dostanou už v 16-ti letech, ale má to i různá omezení (jedním z nich je vyšší pojistná sazba a nebo zákaz výjezdu po jedenácté večer). Dopravní značky tu jsou vypsané slovy a pokud vám značka nepřikazuje jinak, tak můžete na červenou odbočit doprava, v takovém případě se řídíte jako byste byli na stopce. Pravidlo pravé ruky se tu vůbec nepoužívá a je nahrazeno Stopkou na každém rohu. Je tu také povolený tzv. U-turn, kdy můžete na křižovatce otočit svůj směr jízdy.

Na parkovištích mají chodci vždy přednost, ať už jsou na přechodu nebo ne. Co se týče dětí, tak jako všude musí být v autosedačkách a pasažéři musí mít vždy zapnutý bezpečnostní pás. Zkoušky na řidičák mají o hodně lehčí než my, například já když jsem poprvé tady v USA dělala testy na řidičák, tak mi paní na jízdách (které jsem dělala ve svém vlastním autě) řekla, že ví že jsem z Evropy a my ty testy máme o hodně těžší.

Ale i přesto, že tu je snadné získat řidičák, tak tu lidi jezdí jako hovada. Přijde mi, že tu nikdo neumí číst, jelikož co jim říká poznávací značka, se jich buď netýká a nebo fakt neumí číst. Takže řízení je kolikrát o nervi, ale naštěstí já v dopravních špičkách nikam nemusím, tak se tomu nejhoršímu vyhnu.

Mirka​

Advertisement

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s