Cestování a děti

Já jsem vždy ráda cestovala a poznávala nová místa. A tak když jsem si vždy plánovala, že až jednou budu mít rodinu, tak že se to určitě nezmění. Samozřejmě se věci s dětmi změní, ale jak moc to je na každé rodině a jejich potřebách. Já bych se s vámi chtěla podělit o moje změny, co se cestování  týče.

Náš syn se narodil v Německu a do svých prvních dvou let procestoval velký kus Evropy a něco málo z USA. Mám pocit, že cestování v Evropě pro nás bylo o hodně jednodušší, ať už mi samotní a nebo potom co se narodil náš malý. Ano, už to není jen o zabalení baťůžku a vyjet. Museli jsme se vždy ujistit, že máme dostatek plínek a přesnídávek. A nejen to, i dostatek oblečků na převlečení.

Když jsme dělali delší výlety, tak i cestovní postýlku, jelikož ne všechny hotely v té době, nabízeli možnost pronajmutí cestovní postýlky. Našemu malému nevadilo cestování autem, jelikož jsme ty nejdelší jízdy naplánovali kolem jeho spaní, aby většinu prospal a nebrečel, že je v autosedačce už moc dlouho.

Letadlem poprvé letěl ve 4 měsících a také většinu cesty prospal ve speciálním košíku od letecké společnosti a letušky byly moc milé a hodně nám pomáhaly.  A náš malý nemá problémy létat. Což jsem ráda, jelikož já létám ráda a doufám, až finance dovolí, budeme létat více.

Ale jak se říká, každé dítě je jiné, tak to bylo i u nás. Naše malá se narodila v USA, tady už tolik necestujeme, jelikož vše je daleko, a tak už nezkoumáme nový hrad každý víkend. Ale i tak, se snažíme poznávat naše okolí trošku více.

Naše malá ze začátku moc dlouhé cesty nemusela a samozřejmě moc v autě nespávala. Ale jak to u sourozenců bývá, obkoukala co dělá bráška, a teď si buď hraje na tabletu a nebo spinká. V letadle byla zatím jen jednou a chtěla pořád někam chodit, a tak jsme si ji s manželem přehazovali jako horký brambor mezi uličkou.

Nakonec se pro nás cestování s dětmi změnilo je v tom, že nám vše trvá trošku déle a máme o něco víc věcí v „baťůžku“.  Ale co jsem vám chtěla říct je, že je spousta článků s různými radami o tom jak cestovat s dětmi. Já pár rad v minulosti využila a některé nám pomohly ale jiné nám spíš přihoršily. Vy znáte své děti a tak si z rad vyberte to co víte, že vám pomůže.

A hlavně si to cestování užívejte, pokud nemáte vše, vždy se najde obchod kde, co potřebujete najdete.  =)

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s