Noční můry

Jsou tři hodiny ráno a můj 7letý syn mě už několikrát volal k sobě do pokoje s tím, že se bojí a nechce spát. Já celá rozespalá a unavená asi na podesáté běžela k němu, jelikož volal jako by ho někdo mučil. Nedokázal mi vysvětlit čeho se vlastně bojí.

Po pěti minutách jsem z něj konečně dostala, že jeden jeho kamarád jim ukazoval videa ze hry Slender man, na školním iPadu, který se má využívat jen ke vzdělávacím účelům. Takže náš malý má teď noční můry a nemůže spát. Každý zvuk ho vystraší a z dítěte, které spávalo jako špalek a nic ho nevzbudilo je teď uzlíček nervů.

Samozřejmě, jsem u něj vždy když zavolá, ale bohužel co viděl ve škole je v jeho malé hlavičce a já nevím jak to z té hlavičky dostat, aby už neměl noční můry a vyspal se. Je mi líto, že v dnešní době rodiče vlastně nechají děti koukat na cokoliv. Jsou tu přece jen nějaké hranice.

Je fajn, že jejich dítě neovlivňuje, ale když pak přijde do školy a začne dětem okolo vyprávět, že tento charakter ze hry vlastně doopravdy existuje, jako to my ostatní rodiče máme potom vysvětlit našim dětem, že to pravda není. Ony to už v těch hlavičkách mají zafixované, že to pravda je.

Nás teď čeká pár dlouhých nocí, ale věřím, že najdeme cestu jak se s tím vypořádat, aby u malého tyto noční můry přestaly. Já vím, že ho nedokážu ubránit před takovými situacemi, ale chci se snažit aby ho až takhle neovlivňovaly a on se nebál spát.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s