Příběhy zvířátek – Bookmedia.cz

Byla nám zaslána audiokniha od Bookmedia.cz, abychom si ji s dětmi poslechli. A tak jsme po dobu týdne poslouchali, jak nám pan Lábus předčítal pohádky.

Moje děti se česky učí a tahle kniha jim pomohla spojit slovíčka, které se učí a bylo to skvělým doplňkem naší výuky. Nejvíce se dětěm líbila pohádka Bílý Lachtan a potom také Proč má leopard skvrny. Tyto dvě pohádky poslední dny poslouchají dokola a dokola.

Některé pohádky je trošku vystrašily, ale to je podle mě věkem, protože konceptu tolik nerozuměli, ale nakonec se jim většina líbíla a knižku vyžadují. Pohádky jsou namluvené srozumitelně, což je pro děti, které se česky učí velmi důležité.  Příběhy jsou také poučné a můžete o nich s dětmi debatovat a vysvětlit jim co z nich vyplývá.

Knihu doporučujeme, ale určitě pro trošku starší děti.

A teď něco málo o knize.

POPIS KNIHY

Příběhy zvířátek – audiokniha obsahuje vybrané pohádky o zvířátkách. Autoři Rudyard Kipling, James Baldwin, Dhan Gopal Mukerji. Interpret Jiří Lábus. Režie, hudba a zvuk Miloš Vrána.

Příběhy z říše zvířat, které jsou tím nejlepším z pokladnice klasických pohádek od autorů Rudyarda Kiplinga, Jamese Baldwina a D.G. Mukerjiho. Příběhy zvířátek vycházejí z bájí a zázraků přírody, a popisují kouzlo přátelství a neuvěřitelných příběhů. Chcete vědět, proč má leopard skvrny, nebo jak spolu souvisí kůň a olivový strom? Pro Audiotéku načetl nezaměnitelným hlasem Jiří Lábus.

Obsah:
1. Proč má leopard skvrny
2. Kůň a olivový strom
3. Bílý lachtan, z Knihy džunglí
4. Obrovský pták Noh
5. Kráva a krajta

James Baldwin (1924-1987)
Autor, který se narodil v USA, se ve své tvorbě zabýval příběhy pro dětské čtenáře. Jako téma si vybíral hlavně témata spjatá s mytologií, bájemi a pověstmi.

Rudyard Kipling (1865-1936)
Dětství strávil v Indii, která ho v tvorbě velmi ovlivnila, i když na studia odešel do Anglie. Byl novinářem, spisovatelem a také ilustrátorem svých knih.

Dhan Gopal Mukerji (1890-1936)
Spisovatel se narodil na severu v indické vesnici a poté odcestoval do USA. Působil také jako lektor. Jeho hlavním cílem bylo spojit v harmonii lidi a přírodu a s tím souviselo i to, že bojoval a zasadil se o ochranu přírody.

Pokud si knihu chcete koupit a poslechnout, prosím následujte tento link:
https://audioteka.com/cz/audiobook/pribehy-zviratek

Maminy international

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s