Dodržování tradic – Mikuláš v USA

Včera jsme tu z češkami a slovenkami uspořádali Mikuláše pro děti. Byla to skvělá akce a jsem ráda, že se nás sešlo 24 rodin, abychom dětěm ukázali, že tradice se dají dodržovat kdekoli.

Já děti o Mikuláši v předešlých letech neučila a teď mě to docela mrzí, ale jsem ráda, že jsme se rozhodli to změnit. Mé děti se nejen učí česky ale i o českých tradicích a prožívají je.

Ale teď už k Mikulášskému večírku, jak jsem psala sešlo se nás 24 rodin a všichni byli velmi nadšení, že se to takhle uspořádalo. Děti se seznámili a hráli si dokud nebyl čas se usadit aby mohl přijít Mikuláš. Nadšení rostlo jak se ozýval andělův zvon, čertův řetěz a Mikulášovi rolničky.

Pro hodně dětí toto bylo poprvé a tak jejich nejistota a nadšení byli vidět. Jakmile se čert objevil ve dveřích několik dětí se leklo, ale jen na chvilku. Poté nasledoval anděl s Mikulášem a děti se začali těšit, aby poznaly jestli tento rok opravdu byly hodné.

Mikuláš se představil a řekl dětem pár slov a začalo se nadělovat od miminek po ty největší. Byla jsem překvapená, že hodně maminek učí děti oba jazyky, je to vždy skvělé vidět, že lidé nechtějí zapomenout od pochází.

Jak jste i pochopili, dělali jsme Mikuláše 9.prosince, aby se rodiny dostali, jelikož tu od sebe bydlíme hodně daleko a 5. večer by to Mikuláš vše nestihl objet. A tak se naplánoval večírek a lidé co se ještě neznali tak se mohli seznámit a děti se ocitly v prostředí, kde se mluvilo i druhým jazykem, který většinou slyší jen od maminky nebo tatínka.

Já se těším na další rok a věřím, že příští rok si už moje děti budou s Mikulášem povídat i česky.
Ještě pár fotek z našeho večírku.

 

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s