Mateřská dovolená ve Švýcarsku

S manželem už několik let žijeme ve Švýcarsku. Jelikož je švýcar a měl tu už zabudovanou kariéru a zázemí, rozhodli jsme se, že tato země bude nejlepší volba. S tímto rozhodnutím příšly i děti.

Chtěla bych vám v tomoto článku popovídat, jaké to vlastně je tady s mateřskou dovolenou. Mirka už nám prozradila jaké to je s mateřskou u ní a já bych se s vámi chtěla podělit jaké to je tady.

Mateřská dovolená je tu pouze 14 týdnů a rodičovská vůbec neexistuje. Já měla štěstí, že má pozice dovoluje pracovat 4 dny z domu a jeden den musím do kanceláře. Mám na výpomoc chůvu, která se o malého stará 3 hodiny denně kdy mohu vyřídit telefonáty a video konference.

Ale ne všechny maminky tu mají to štěstí a proto je hodně dětí v jeslích a nebo maji au pair či chůvu. Je to určitě těžké pro maminky, ale je to tu tak zaběhnuté a švýcarky, které v tomto systému vyrůstaly to berou jako samozřejmost.

Já sama jsem s tím jak to máme vyřešeno naprosto spokojená. S malým trávím většinu dne a ty tři hodinky nebo celý den co je malý s chůvou jsou pro něj také dobré. Ona je to taková starší paní, takže je to spáš pro něj třetí babička. Ona ho bere na různé výlety a malý je z toho vždy velmi nadšený a to mě hřeje u srdce.

Julie

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s