Halloween v USA

31.října se v USA slaví Halloween, je to celosvětově známý svátek mrtvých a určitě ho hodně z vás zná z různých filmů.

Pro děti je to velmi oblíbený svátek, nejen že se mohou převléknout do různých kostýmů, ať už to jsou jejich oblíbené pohádkové postavy, nebo hrdinové až po sportovce. Připomíná mi to naše maškarní. A jak se setmí (někteří s malými dětmi i dříve) vyrazí do ulic na tzv. Trick or Treat, kdy děti dostanou různé dobroty (většinou sladkosti).

Někteří dospělí se také převléknou. My máme rádi strašidelné kostýmy a snažíme se každý rok vymyslet něco nového. Dokonce jak na obrázku můžete vidět zdobíme i náš dům.
Hodně lidí i pořádá Halloween večírky pro dospělé, a na těch uvidíte většinou ženy v hodně sexy kostýmech.

Jsou tu i večírky pro děti a ve školách různé průvody v kostýmech a dokonce i dětské diskoteky. Ale určitě je to pro děti nejoblíbenější z pohledu sladkostí. Nám většinou vydrží až do vánoc.

Dalším zvykem na Halloween je vykrajování dýní. Většinou se vykrojí strašidelná tvář, ale dnešní doba představivosti meze neklade a lidé vykrajují uplná mistrovská díla.  Potom se do dýně dá zapálená svíčka. Je to krásná rodinná tradice a naše děti se na ni vždy moc těší.

Také jsou tu různé strašidelné domy a atrakce (tzv. Haunted houses) a ty jsou také pro děti a potom i více strašidelné pro dospělé. Strašně mi to připomíná stezku odvahy.

Halloween je tu hodně oblíbený svátek a my se na něj každý rok moc těšíme.

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s