Přátelství

Několikrát jsem přemýšlela o pojmu přátelství, ale jeho hodnotu jsem pochopila, až po odstěhování ze svého rodného města.  Poznala jsem, co opravdové přátelství je a kdo vlastně ti opravdový přátelé jsou.

Nezáleží na tom jak se dlouho znáte, protože přísloví sejde z očí sejde z mysli se vám u hodně přátel potvrdí. Život se stane a najednou zjistíte, že lidé, se kterými jste byli v kontaktu každý den, už ve vašem životě nějak nefigurují.

Já osobně jsem v kontaktu ze svého města už jen s nejbližšími přáteli co pro mě vždy byli jako rodina, ale v tomhle článku bych se chtěla svěřit jak je to těžké najít ty nové.

Život se mi změnil, když jsem se odstěhovala do zahraničí. V naší malé komunitě jsem si našla pár kamarádek, ale jak to tak bývá i jsem se hodně spálila. Je jen jedna co mi zůstala z naše prvního pobyt v jedné oblasti. Tenkrát jsem ani nevěděla, jestli jsou nějaké česky v okolí a upřímně jsem je ani sama nehledala. Facebook nebyl v tak velkém rozkvětu jako je teď.

Po dalším stěhování jsem to už i vzdala, protože jsem narážela jen na špatné kamarádky. A jak jsme se přestěhovali do většího města, tak to bylo těžší a těžší si dobré přátele najít. Však to z vás určitě hodně zná až moc dobře. A potom přišly děti a vše se zkomplikovalo ještě víc.

Jako maminka mám pocit, že najít si zpřízněné duše je o hodně těžší a náročnější. Proto jsem to i jednu dobu vzdala a propadla depresi, že problém bude asi ve mě. Naštěstí postupem času, jsem zjistila, že ty zpřízněné duše kolem sebe mám, jen jsem je já sama zanedbávala.

A proto maminky, pokud se cítíte osamělé, ať už bydlíte v zahraničí nebo ne. nevěšte hlavu. Ty zpřízněné duše si vás najdou a nebo vy je uvidíte, když se rozhlédnete a dáte jim šanci.

Anonymní maminka

(tato maminka nechtěla být jmenována z osobních důvodů)

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s