Američani a jejich prášky

Dnes ráno jsem otevřela Facebook and hned mě zaujal status jedné známé, ve kterém si stěžovala, že jí zrovna došly prášky a doktor jí je musí zase honem předepsat, jelikož ona má 3 děti a nemůže si dovolit mít špatné dny. Po přečtení mi chviličku trvalo než jsem si uvědomila o jakých práškách se mluví a potom mi to došlo, že jsou to antidepresiva.
​Z mojí zkušenosti, se tu antidepresiva předepisují ve velkém počtu a na každou maličkost. Příjde mi, že na každý problém, se kterým se v životě potkáme, tady mají prášek. A není to jen u dospělých. Děti od velmi mladého věku mají různé prášky, ať už jen na to aby nebyly „hyperaktvní“, tak jen aby šly spát ve stejnou dobu každý den. Bohužel, se tu neučí se s problémy vyrovnat ale učí se tu, že na vše existuje prášek, za který do konce života budete platit.

Přijde mi to strašně přehnané, když 30-ti letá žena musí brát 3 druhy antidepresiv denně jen proto, že jí umřela maminka a ona to špatně nese. A nedej bože aby si ty prášky zapoměla vzít. To se potom zamče v domě, nebere telefony a s nikým nekomunikuje. Přitom na tohle by třeba i stačila normální terapie, pokud potřebuje pomoc s vyrovnáním ztráty svoji maminky, se kterou si byla hodně blízko.

A doktoři sami vám na každé prohlídce dají formulář s otázkami jestli jste v depresi, takže tyto prášky je velmi snadné tu získat, stačí jen správně odpovědět na otázky a doktoři hned vypíše recept. A potom se lidi diví, že se tu tyhle prášky zneužívají ve velkém.

​Kamila

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s