Vybírání peněz pro školu – fundraiser

Naše holčičky tu v Idaho chodí do public school, něco jako naše státní škola.  Jak nám teď začal školní rok, tak nám i začaly různé sbírky pro školu.

Po dětech chtějí aby od rodiny, přátel a nebo i cizích lidí vybrali peníze, aby škola mohla zaplatit různé aktivity pro děti, které nedostanou uhrazeny od státu.

Tyhle sbírky probíhají v různých typech. My jsme teď měli sbírku, která se jmenovala Fun Run. O co se jednalo. Každé dítě dostalo online profil na webové stránce a lidé ať známí či neznámí uvedli částku, kterou přispívají za jedno uběhnuté kolečko. Děti potom v den uzavření oběhly tělocvičnu 35-krát. A dostaly různé ceny za počet peněz co vybraly.

Před Vánoci nás bude čekat další sbírka, která se jmenuje bake sale a tam zase mámy napečou různé dobroty, které se pak budou prodávat dalším rodičům a návštěvníkům školy.

Přijde mi docela smutné, že platíme vysoké daně a potom ještě musíme vybírat a přispívat další peníze na to aby moje holčičky mohli dostat stužku nebo diplom. Ale patří to k jejich kultuře, a čemu rozumím tak, takhle to tu bylo vždy. Tak doufám, že se z těch sbírek letos nezblázníme.

Aneta

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s