Být mámou

Slovo máma je ve slovníku definováno jako biologický nebo sociální samičí rodič dítěte nebo potomka. Ale tohle zdaleka nezachycuje ten správný význam tohoto slova.

Máma je někdo, kdo se o nás staral už od prvního okamžiku našeho stvoření, kdy nás nosila 9 měsíců v bříšku, a snažila se nám už tenkrát dávat co potřebujeme. Hodně maminek s těhotenstvím změní většinu svých navýků v naději, že dělají to nejlepší pro své miminko. A kolikrát to není to nejlehčí.

Máma je někdo, kdo byl nejšťastnějším člověkem, když nás poprvé uviděla a držela v náručí. Několik hodin porodních bolestí byly najednou vyměněny za slzy štěstí a lásky.

Máma je někdo, kdo s námi proběděl noci ať už jako s miminkem nebo i když jsme byly nemocní. Nebo se jen prostě báli v noci a nemohli spát. Máma tam vždy byla s ujišťujícími slovy, že jsme v bezpečí nebo že vše bude zase dobré.

Máma je někdo, kdo nám pofoukal každou bolístku, ať už viditelnou nebo ne. A kolikrát naše bolesti ji bolely daleko víc, protože si občas nevěděla rady jak je zahnat, aby nám zase bylo dobře.

Máma je někdo, kdo se vždy nejvíce radoval z našich úspěchů a byl náš největší fanoušek v jakékoliv aktivitě, kterou jsme si vybrali, i když to třeba nebylo to pravé ořechové.

Máma je někdo, kdo tu pro nás navždy bude a její láska bude vždy ta čistá, protože máma je ta co dává vše co může svým dětem aby ony mohly dobýt celý svět a splnit si své sny.

Já bych tímto článkem chtěla poděkovat všem maminkám, které dělají co mohou aby daly svým dětem celý svět. V mateřství není správně a špatně, je tam jen cesta a proto nikdy maminku neodsuzujte dokud nevíte proč se rozhodla reagovat jak reagovala.

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s