Když se vám stýská po rodné hroudě

Pokud jste se jako já odstěhovali z ČR, tak se vám ne jednou zasteskne po domově. Jelikož už pro mě několik let neni jednoduché se do ČR podívat, jelikož ceny letenek jsou hrozné, tak hledám různé metody jak si domov udělat tady.

Naučila jsem se péct kmínový chléb, rohlíky, kolače, vařit typická česká jídla a občas mi i od rodiny nebo přátel dojde balíček s dobrotami, které bych si nikdy neřekla budou tak moc chybět.

Pokud je mi hodně smutno, zajedu si do Ikei, protože ta je všude podobná a připomene mi víkendy strávené procházením tohoto obchodu a plánování jak můj budoucí byt bude vypadat (žádné představy se mi nevyplnily, jen protože jsem zjistila že nábytek z Ikei zas tak kvalitní není a tady v USA je předražený). Ale jako přemístění do Evropy to občas poslouží.

Nejlepší jsou ale video hovory s rodinou a přáteli, to je asi to co mi nejvíce chybí. Jen si zavolat a zajít si na kávu, nebo jen tak se někam projít atd. Sice si člověk najde nové přátele tam kde bydlí, ale to není ono jako když někoho znáte celý svůj život.

No a nakonec si dělám večery s českými filmy a seriály. Ale jen těmi českými nebo slovenskýi, jelikož nadabovane americke a anglicke filmy mi nesedí.

Už se těším, až finance dovolí a já na tu rodnou hroudu zase podívám.

A jak to maté vy? Napište nám do komentů.

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s