Další miminko, ano nebo ne?

Včera jsme hlídali našim známým miminko, zatím co oni se stěhovali, a to mi vnuklo zajímavou myšlenku. Jak lidé vědí, že je čas pro další miminko a jestli chtějí rozšířit svoji rodinu? My s manželem máme dvě děti a já a ani on si nedokážeme představit mít další.

Dřív velké rodiny bývali trendem, kdy rodiče mívali minimálně 3 děti. V dnešní době, lidé většinou mívají jen jedno nebo žádné a především se věnují kariérám. Vedlo mě to celé k zamyšlení, čím to vlastně je, že každou generací rodina mívá méně a méně dětí.

A pak mi to došlo, nebo aspoň to soudím podle nás. Vše se zdražuje a tím i mít miminko je finančně náročnější. Co vím od mých českých kamarádek, tak mateřská je nic moc a tady v USA pro jistotu žádná není. Samozřejmě jsou země, kde mateřská je krásná a tam si rodiny více dětí dovolit mohou, ale většinou nechtějí více jak 2 děti. Takže dále přemýšlím, čím to je.

A další faktor je pohodlí. Jak jsme včera hlídali celý den a okusili, jaké by to bylo mít třetí dítě, tak jsem zjistila, že jsem po pár hodinách vyčerpaná. Samozřejmě to je spojené s věkem a dalšími faktory. Ale moje pohodlí, kdy moje děti si sami dokáží hrát po nějakou dobu a nepotřebují mě, kdy si můžu v klidu poklidit a nebo i sednou s knížkou, by mi chybělo. Možná jsem to jen já, ale jsem ráda, že se moje děti dokáží zabavit sami.

Takže jak se lidé rozhodnou, jestli mít miminko? Podle mě to je individuální a někdy i neplánované. Někdy je to pro záchranu, někdy to je z osamělosti. Někdy je to náhodou a někdy je to po dlouhé době zkoušení. Ale vždy je to z lásky.

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s