Americké knihovny

První co mě překvapilo, když jsem hledala knihovnu pro děti bylo, že je knihovna pro dané město zdarma. Větší města jich mají více a jsou rozdělené podle čísla popisného. Jen se zaregistrujete s průkazem totožnosti a dostanete kartičku do knihovny. Stejně tak děti od 5 let (tento věk se může lišit stát od státu, možná i město od města, ale tady u nás ve Pflugerville, TX, to je 5 let) a s ní spojené výhody jako kroužky, čtení pro děti, různé akce nejen pro děti.

Například loni jsem našeho malého vzala do knihovny na Star Wars den, kdy jim četli ze Star Wars knížek. Měli tam personál v kostýmech a různé hry a tvořivé stanice, kde si děti mohly vytvořit magnet, masku, meč atd. Samozřejmě knihovna je zdarma pouze v místě vašeho bydliště, ale ty ostatní jsou za malý roční poplatek.

Jeden den v týdnu ( a to každý týden) se koná čtení pro nejmenší, kdy malým dětem za doprovodu rodičů předčítají pohádky, zpívají písničky a vytváří různé výtvarné projekty. Tohle čtení pro malé je vždy na hodinku a maminky, co jsou s malými dětmi doma, mají alespoň možnost dostat tyto děti mezi ostatní děti a poznat maminky ve svém okolí.

Knihovny samozřejmě mají k dispozici počítače zdarma, jak pro dospělé, tak i pro mládež a děti. Nabízí k nim take různé kurzy zdarma, aby si každý našel to své. Po celé knihovně jsou rozestavěná pohodlná křesla a i venkovní posezení, kde si lidé mohou číst a odpočinout si.
Maminky které učí děti doma (ano neposílají je do školy, ale samy je učí to, co by se učily děti ve škole) mají různé kroužky a skupiny, kdy se v knihovnách sejdou a využívají různé pomůcky, co knihovna nabízí. Potkají se navíc s ostatními maminkami, co to mají stejně.

V knihovně jsou také stojany, kde se dají za koupit knihy, většinou za dolar a občas je tam I stojan s knihami zadarmo, které si můžete vzít domů a už je nemusíte vracet. Na oplátku pokud máte nějaké staré knížky, kterých se chcete zbavit, můžete je knihovně věnovat a tím rozšířit jejich sbírku knih.

Knihovny vám tady i zprostředkují ebooky zdarma z několika zdrojů, takže ani do knihovny nemusíte a můžete si půjčit nejen knihy, ale i filmy, audio knihy, muziku a magazíny z pohodlí vašeho doma. Pokud nemáte čas knihy, magazíny, DVD, CD vrátit včas, můžete si termín přes svůj online účet prodloužit.
Když jsme byli v armádě, tak dokonce knihovny na základnách posílaly knihy mezi sebou, které si člověk zarezervoval přes svůj online účet. To bohužel místní knihovny nenabízí.
Dokonce i promítají různé filmy, jak pro děti, tak i dospělé a nabízí různé kroužky pro všechny věkové kategorie, které jsou samozřejmě zdarma.

Další výhodou je, že jakmile děti chodí do školy, většina školních knihoven je otevřená přes léto a děti si mohou zajít vypůjčit knížky i do školní knihovny. Pro nás je tato školní knihovna otevřená jeden den v týdnu po celé prázdniny.
Každý si najde to, co má rád.

​Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s