Ze života jedné maminky

Nikdy jsem si nemyslela, jak strašně moc mi mateřství může změnit život. Když jsme si našeho syna přinesli domů z porodnice, pořád mi nedocházelo, že je náš. Nikdy bych nevěřila, že o někoho můžu mít takový strach, a že mě bude stále něco překvapovat, například jak dlouho jsem vydržela na 4 hodinách spánku denně, nebo jak dlouho vydržím s neumýtými vlasy (není to tak dlouho, věřte mi, ale občas se to zdá jako věčnost, ale to všechny známe).  Mít hodinku volna je jako relax ve wellness.
V den, kdy náš malý začal lozit, jsem si uvědomila, že už si nikdy nebudu moct v klidu ani zajít na WC. Ale i tak, jelikož mi nejvíce chybí spánek, se snažím nic nedělat a odpočívat, když mám chvilku sama pro sebe. Nebo si SAMA zajedu na nákup, pustím si nahlas rádio v autě a relaxuju za řevu hudby, občas je to potřeba po celém dni plném pláče. A taky si občas pustím nějaký ten seriál.

Naštěstí mám kolem sebe maminky z předporodního kurzu, se kterýma se scházíme jednou týdně na „cvičení“ s dětma. Potom pokecáme a jdeme třeba na procházku.

Nejzajímavější na celém mateřství je, že se můžu od svého syna pořád učit novým věcem. Konečně můžu zpomalit a neřešit prkotiny, hlavně si teď víc vážím všech maličkostí okolo.

Klárka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s