Mateřská dovolená v USA

Dnes se mě jedna kamarádka zeptala jak to vlastně mám s mateřskou tady u nás v TX. USA je snad jedinou zemí, která nenabízí mateřskou dovolenou (teda aspoň ne placenou). Většina maminek buď jde hned po 6 týdnech do práce, anebo se rozhodne že zůstane doma s dětmi.

Některé maminky pak hledají práci kterou mohou dělat z domu, nebo hlídají děti těm pracujícím maminkám. Školky, které jsou celodenní, jsou tu hrozně drahé a hodně maminek chodí do prace a 80% svého příjmu pak zaplatí za tyto školky. Samozřejmě jsou tu maminky, které mají skvělou kariéru a tyto starosti jak zaplatit za péči o děti nemají. A pak jsou tu maminky, kterým se nevyplatí ani do práce chodit a musí vydržet až jsou děti školního věku aby mohly jít zpět do práce.

Já mám štěstí že jsem si našla práci z domu, kdy ušetřím za drahé školky, ale také za benzín a drahé obědy mimo domov, a stále přinesu nějaký ten peníz (pravděpodobně o mnoho více než kdybych někde byla na plný úvazek) do domácnosti.

Maminky tady ale jsou hodně vynalézavé, hodně jich prodavá různé kosmetické výrobky, fitness programy, ktere můžete dělat ve svém obývaku, šperky a mnoho dalších výrobků. Některé dokonce vytváří své vlastní výrobky a ty potom prodavájí.

Z mého pohledu si myslím, že Amerika v tomhle nabízí hodně možností, a když se člověk hodně snaží, vždy svého cíle dosáhne. Ale samozřejmě, by mateřská hodně pomohla aby maminky nebyly pod takovým natlákem se rychle vrátit do práce aby mohly pomoct rodinu uživit. Jaká je mateřská tam kde žijete vy?

Mirka

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s